Netālu no Parīzes Renault veic taksometru bez pilota

31-авг, 14;23 admin 11 084
Renault turpina eksperimentēt ar elektriskajiem transportlīdzekļiem un visos iespējamos veidos cenšas sekot līdzi modes tendencēm tirgū. Piemēram, Parīzes priekšpilsētā tika uzsākts Paris-Saclay autonomās laboratorijas eksperiments, kura ietvaros taksometru izsaukšanas dienestā darbosies vairāki bezpilota transportlīdzekļi. Transportlīdzekļu parks ir elektriski Renault Zoe Cab prototipi, kas tika samontēti uz Renault Zoe bāzes.
Papildus pašām automašīnām ir nepieciešams aprīkot infrastruktūru. Taksometra maršrutā tiks uzstādītas kameras, ieskaitot infrasarkano staru, lai skenētu satiksmi un apkopotu datus. Turklāt būs nepieciešams aprīkot īpašu nosūtīšanas centru, kurā strādās apmācīti operatori. Pēc tam tie ir nepieciešami, lai kontrolētu (bet ne kontrolētu) autonomo elektrisko taksometru transportlīdzekļu kustību.
Renault ir pārliecināts, ka eksperimenta rezultāti radīs priekšstatu par bezpilota transportlīdzekļu attīstības nākotnes iespējām. Blīvi apdzīvotām vietām netālu no lielākajām Eiropas pilsētām noteikti ir nepieciešami šādi projekti. Saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem līdz 2029. gadam bezpilota taksometru skaits Eiropā varētu sasniegt 80 000.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/