Izklaidējoša autobūves uzņēmuma Renault vēsture

31-авг, 14;34 admin 11 377
Slavenā Renault kompānija ir aizsākusies pirms vairāk nekā simts gadiem. Viņas stāsts piedzīvojis galvu reibinošus kāpumus un kritumus. Tomēr līdz šai dienai tas ir viens no cienījamākajiem un lielākajiem automašīnu ražotājiem pasaulē.
Viss sākās 1898. gadā, kad brāļi Luijs, Marsels un Fernands Renault nodibināja savu pirmo automobiļu uzņēmumu. Brāļi bija pionieri automobiļu nozarē un veica daudzus izgudrojumus. Piemēram, 1902. gadā Luijs Renault patentēja iesmidzināšanas kompresora rasējumus, kurus vēlāk sauktu par turbokompresoru.

Turpmāk Renault turpina turēt plaukstu un pastāvīgi uzlabot savu automašīnu dizaina iezīmes. Piemēram, 1922. gadā tika uzstādīts pirmais bremžu pastiprinātājs pasaulē.

Firma patiešām attīstījās 20. gadsimta vidū. Tātad 1948. gadā no konveijera noripoja Renault 4CV minicar sedans, kas bija cienīgs konkurents tādām automašīnām kā Volkswagen 1200 un Fiat 600.
80. gados sākās paplašināšanās Amerikas Savienotajās Valstīs, un 1985. gadā tika izlaists leģendārais Renault Espace. 90. gados koncerns notiek apvienojoties un iegādājoties virkni, ieņemot savu likumīgo vietu lielāko auto uzņēmumu pasaulē.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/