Automašīnu tirgus atkusnis: tuvojas gaiši laiki

18-дек, 15;09 work 171
Klientu skaits pieauga autosalonos, bet uz iekšzemes ceļiem – pavisam jaunas automašīnas.Oktobrī tirgotāji pārdeva rekordlielu skaitu vieglo automašīnu kopš krīzes.

Pērn tā paša perioda rezultāti pārsniedza vairāk nekā par trešdaļu. Pārdošanas apjoma pieauguma dzinējspēks bija kreditēšanas atdzimšana. Patlaban 23 pašmāju bankas ir gatavas izsniegt auto kredītus, lai gan vēl pāragri cerēt uz transportlīdzekļa iegādi uz pirmskrīzes nosacījumiem. Un, lai gan šādi nosacījumi ir patīkami potenciālajiem pircējiem, vienlaikus tie liek viņiem rūpīgi izturēties pret piedāvājumiem.

Daži autobraucēji pat ir gatavi uzlabot esošo automašīnu. Žiguļi joprojām ir pārdošanas līderis Ukrainā. Un oktobrī tos sāka pirkt pat par ceturtdaļu aktīvāk - acīmredzot zīmola popularitātes dēļ lauku iedzīvotāju vidū, kuri tikko bija pārdevuši ražu. Hyundai, Toyota un Ford uzrādīja ievērojamu izaugsmi. Bet Zaporožjes rūpnīcas produkcija, lai gan arī ir starp piecām iecienītākajām, pirkta gandrīz tikpat daudz kā pērn. Zīmīgi, ka pārdošanas apjomi auguši ne tikai starp oficiālajiem importētājiem. Pat pirms 2-3 mēnešiem mašīnas pirkšana no pelēkajiem dīleriem nedeva nekādas finansiālas priekšrocības. Tagad, kad eiro kurss sasniedzis vienpadsmit grivnas, ietaupījumi kļuvuši taustāmi.

Visbeidzot, pat pašiem pārdevējiem un ekspertiem oktobra skaitļi izrādījās nedaudz negaidīti. Un tagad viņi domā – vai nu tas ir tikai kaut kāds nenormāls uzrāviens, vai arī tas pats, ilgi gaidītā pašmāju transportlīdzekļu tirgus atveseļošanās. Šādos apstākļos auto tūnings atkal kļūst populārs, daudzi īpašnieki vēlas pārveidot savus auto.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/