Somu elektroauto E-RA uz ledus paātrinās līdz 252 km/h

02-янв, 08;35 work 165
Mašīna traucas pa ledu tādā ātrumā, ka ledus zem tā riteņiem pārvēršas ūdenī Šādi izskatījās somu elektromobiļa tests, kas uz ledus virsmas attīstīja rekorda ātrumu.

Testa braucējs Janne Latinens ļoti zemas temperatūras apstākļos testēja elektromobili ar nosaukumu Electric RaceAbout (E-RA) sešus kilometrus garā trasē Akonjervi ezerā (Inari) netālu no Somijas tālākā ziemeļu punkta. Tādējādi Somijas riepu ražotājs Nokian Tires reklamēja savus produktus. 375 zirgspēku E-RA, kas “nošūta” Nokian Hakkepeliita radžotajās riepās, sasniedza ātrumu 252 km/h. Pēc Nokian domām, riepas parādīja "dzelzs" saķeri un stabilu vadāmību, kas nepieciešama ekstremālos ātrumos. Pats E-RA elektromobilis tika izstrādāts Metropolia University of Applied Sciences Helsinkos. Vienās no sacīkstēm Latīnam izdevās sasniegt ātrumu 260 km/h, un 252 km/h ir vidējā maksimālā ātruma vērtība, ko elektromobilis attīstīja, braucot pa ledu pretējos virzienos.

Pagājušā gada martā Latinen uzstādīja pasaules rekordu ātrākajā braukšanā uz ledus ar benzīna dzinēju. Audi RS6 sedans, kas arī tika “apvilkts” ar Nokian riepām, brauca cauri aizsalušajam Botnijas līcim (starp Somiju un Zviedriju) ar ātrumu 331 km/h. Pirms tam līdzīgs rekords piederēja iereibušu jauniešu grupai no Minesotas, kas brauca ar Chevrolet Camaro. E-RA jau pērn augustā piesaistīja ikviena uzmanību, Vācijas Nirburgringas trasē slaveno Nordschleife pabeidzot 9 minūtēs un 40 sekundēs, kā arī piedaloties Progressive Automotive X-Prize.Un vakaros man patīk skatīties TV šovus. Slēgtā skola ir viens no pēdējo gadu interesantākajiem pašmāju seriāliem.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/